Jak zbudować silne i trwałe nawyki?

W drodze po sukces, nawyki są nieodłączną częścią, aby faktycznie pchać się na sam szczyt i przebijać kolejne bariery potrzebujemy zbudować trwałe nawyki, jednak jak budować nawyki?
Zacznijmy na sam początek czym są właściwie “nawyki”?
Nawyki to czynności które przez codzienne ich wykonywanie będą automatyzowane, w wyniku czego nasz mózg nie musimy się skupiać na wszystkim co robimy i w wyniku tego jest mniej obciążony.

Jednak jak budować nawyki?

Według badań potrzebujemy 21 dni aby wyrobić jakiś nawyk, czyli powinniśmy przez 21 dni CODZIENNIE o tej samej porze robić określoną rzecz, aby przerodziło się to w trwałe nawyki.
Jednak pamiętajmy o tym, aby nawyki wdrażać stopniowo do naszego życia, na pewno nie powinniśmy wprowadzać kilku nawyków na raz, ponieważ jest duże prawdopodobieństwo, że się nie uda.
Kiedy zaczynamy wyrabiać nawyki muszą być to stosunkowo “proste” nawyki, chodzi o to, że na początek nie możemy stawiać sobie wysokiej bariery i trudnych nawyków, ponieważ wtedy mogą się nie przerodzić w finalne trwałe nawyki.

Ważne jest też to JAKIE wprowadzamy nawyki, ponieważ jak łatwo się domyśleć, istnieją nawyki złe i nawyki dobre.
Jakie dobre nawyki warto znać?
https://michalpasterski.pl/2010/05/nawyki-ktre-wzbogaca-twoje-zycie/
Na blogu Michała Pasterskiego znajdziemy wpis na ten temat, jakie możemy zbudować zdrowe nawyki.

Praktycznie wszyscy ludzie sukcesu, posiadają jakieś nawyki, zaczynając od youtuberów, przez aktorów do największych biznes -menów na świecie takich jak choćby Elon Musk.
Elon Musk jest postacią znaną na całym świecie miedzy innymi dzięki własnym samochodom elektrycznym marki “Tesla”.
W dodatku szacuje się, że może zostać pierwszym na świecie bilionerem, co na pewno do małych osiągnięć nie należy, sam Elon Musk opowiadał bardzo często, że nawyki są niezwykle ważne w drodze po sukces.
Jeśli ktoś jest zainteresowany nawykami Elona Muska warto przeczytać ten wpis – https://www.karolciborowski.pl/blog/item/27-10-nawykow-sukcesu-elona-muska.html

Podsumowując, nawyki to nieodłączny element sukcesu, ale także zdrowego i dobrego życia.
Nawyki to zautomatyzowane czynności i aby wyrobić jeden nawyk musimy go codziennie powtarzać przez minimum 21 dni.

Share: