Dlaczego nie warto oszczędzać na słodyczach

Jeśli spojrzysz na alejkę ze słodyczami lub kasę w najbliższym supermarkecie, stacji benzynowej lub drogerii, zobaczysz torby z żelkami lub kwaśnymi słodyczami znanych marek za mniej niż kilka złotych za opakowanie.
Tymczasem luksusowe marki cukierków i słodyczy, sprzedają swoje żelki, cukierki i inne słodycze po kilkanaście czy nawet więcej za opakowanie. Ale co odpowiada za ten skok cen? I czy naprawdę otrzymujesz lepszy – lub nawet inny – produkt?

Różnice w składzie słodyczy

Pewni wiele osób widząc ceny zastanawia się czy poza wyglądem drogie słodycze wykorzystują inne składniki w porównaniu z tanimi słodyczami? Odpowiedź brzmi tak i nie.
Jeśli chodzi o robienie cukierków, tak naprawdę chodzi o cukier i smak. Więc niektóre z ładniejszych cukierków będą używać dokładnie tego samego rodzaju cukru, który można znaleźć w cukierkach w sklepie spożywczym, ale mogą być doprawione czymś w rodzaju prawdziwego soku owocowego zamiast sztucznego aromatu. Mimo że cukier stanowi większość tego, czym są cukierki, niektóre z tych „wyższych składników” lub systemów smakowych, o których mówimy sprawiają w pewnym stopniu, że smak słodyczy jest lepszy, bardziej naturalny i po prostu lepszy.

Są marki słodyczy, które zachwala się za najwyższej jakości składniki i słodycze pozyskiwane od rzemieślniczych producentów słodyczy na całym świecie, a także zaangażowanie w nadążaniu za trendami w luksusowej żywności i napojach oraz włączanie tych smaków do najnowszych kreacji.
Wydając więcej na niektóre rodzaje słodyczy mamy większe prawdopodobieństwo i gwarancję wykorzystania do ich produkcji, naturalnych soków, cukrów, aromatów, przecierów owocowych tym samym inne i lepsze walory smakowe.

Wysokiej klasy marki, często pozyskują składniki od rzemieślniczych producentów słodyczy na całym świecie, zwłaszcza w Europie, co może podnieść koszty.
Jeśli chodzi o żelkowe i kwaśne cukierki lub lukrecję, wiele z nich jest produkowanych w Europie, gdzie obowiązują bardzo różne standardy dotyczące składników ― unikanie sztucznych lub przetworzonych składników lub używanie naturalnych smaków i kolorów.
Rzeczywiście, niektórzy ludzie mogą skłaniać się ku luksusowym słodyczom, ponieważ zawierają więcej składników sprawiedliwego handlu lub wysokiej jakości składniki. Obecnie spotkać można już nawet słodycze wegańskie, napakowane przeciwutleniaczami i wykonane z naturalnych składników niemodyfikowanych genetycznie.

Produkcja rzemieślnicza – wyższe koszty

Jak wspomniano w przypadku wysokiej klasy sprzedawcy słodyczy często zaopatrują się oni w słodycze od rzemieślniczych producentów słodyczy. Wielu również sprzedaje swoje produkty bezpośrednio konsumentom. Słodycze rzemieślnicze są zwykle wykonywane ręcznie w małych partiach, w przeciwieństwie do masowej produkcji na wielką skalę.
Ten rodzaj ręcznie robionych cukierków również wymaga szczególnych umiejętności oraz dużo czasu i wysiłku w porównaniu z maszynowymi liniami produkcyjnymi dla marek masowych. Tak więc ci mali, lokalni producenci mogą potrzebować więcej, aby „związać koniec z końcem”. W przypadku nieco większych marek dystrybucja również odgrywa rolę.

Wiele słodyczy jest wrażliwych na ciepło, więc duzą rolę odgrywa cały proces produkcji słodyczy na każdym etapie a następnie ich przechowywania czy transport -u w różne, często bardzo odległe miejsca docelowe gdzie są rozprowadzane i sprzedawane.
Przykładowo importowanie słodyczy z obcego kraju, takiego jak Grecja, oznacza, że ​​słodycze mogą podlegać bardziej rygorystycznym przepisom dotyczącym produkcji lub składników, co może preferować wielu konsumentów. Wszystko to może przyczynić się do wyższych kosztów konsumenckich.

Mimo wszystko warto podkreślić że wydawanie więcej na słodycze, które są zgodne z naszymi upodobaniami pozwala cieszyć się smakiem bez wyrzutów co do znacznej części zastosowanych składników a przy tym może wspierać firmy z tradycją.

 

Share: