Bliżej gwiazd – Barcelona. Atrakcje turystyczne Barcelony

Wakacyjny kierunek turystów, kierunek fanów piłki nożnej, drugie co do wielkości miasto w Hiszpanii- Barcelona. Miasto bliżej nieba i gwiazd. Znane z pięknych widoków, atrakcji turystycznych, zabytków. Znane z książek i piosenek. Pełne uroku, romantyzmu i tajemniczości przyciąga do siebie coraz więcej ludzi spragnionych piękna i ekscytacji.

Krótka historia Barcelony:

Miasto w północno- zachodniej Hiszpanii, stolica Katalonii. Miasto założone w starożytności przez Fenicjan. Jej losy przechodziły z rąk rzymskich w ręce Kartagińczyków i ponownie do Rzymian. Później stała się stolicą państwa Wizygotów, potem dostała się pod panowanie Maurów, żeby wreszcie zostać odbitą przez Ludwika- syna Karola Wielkiego. W czasie wojny domowej nie dopuszczono do zajęcia miasta przez puczystów generała Franco. Do nowożytnej historii Barcelony zalicza się zamach terrorystyczny z 17 sierpnia 2017 roku, go którego przyznało się Państwo Islamskie.

Atrakcje Barcelony

Bogate turystycznie miasto, silnie rozwinięta infrastruktura turystyczna, łagodny i ciepły klimat, najpiękniejsze plaże miejskie oraz bogate zabytki z różnych epok sprawiają, że Barcelona staje się jednym z najchętniej odwiedzanym miastem w ciągu roku.

  1. Pierwszym obowiązkowym punktem do zobaczenia jest Bazylika Sagrada Familia- kościół budowany już ponad 130 lat, finansowany wyłącznie z dobrowolnych datków i biletów. Popularność kościoła jest tak duża, że zdarza się iż w kasach brakuje biletów.
  2. Casa Batllo- Dom Kości, wyjątkowa architektura nawiązująca do wyglądu kości i czaszek, ale nie tylko, zawiera też szereg innych elementów w większości nawiązujących do tematyki religijnej.
  3. ielnica gotycka, pełna zabytków, klimatyczne wąskie uliczki, kawiarnie, restauracje i sklepy. Aby dokładnie poznać ciekawostki tego miejsca warto wybrać się na zwiedzanie z przewodnikiem.
  4. Punktem obowiązkowym dla fanów piłki nożnej, a szczególnie fanów klubu wywodzącego się z miasta FC Barcelona jest zobaczenie ich stadionu Camp Nou- stadion o największej pojemności w Europie. Podczas wizyty oprócz pola gry można odwiedzić muzeum FC Barcelona czy szatnię szatnię gości. Ponadto na stadionie znajduje się również sklep klubowy i restauracje. Czy fan piłki nożnej może chcieć czegoś więcej.

To tylko namiastka obowiązkowych miejsc do zobaczenia, ponadto warto zainteresować się Muzeum Picass, Muzeum Blau, Museum Historii Barcelony, Park Guell, Casa Mila i wiele, wiele innych obiektów i miejsc rozrywki. Barcelona to nie tylko przepiękna architektura i zabytki, te które zostały wymienione to tylko kropla w morzu ekscytujących miejsc dostępnych w mieście. Jednakże Barcelona słynie również z pięknych plaż:

  1. Barceloneta- samodzielnie ok. 400 metrów, razem z San Sebastia i Somorrostro ponad kilometr piaszczystej plaży. Najpopularniejsza w Barcelonie, leżąca blisko centrum miasta, co wiąże się niestety z tym, że często jest zatłoczona. Miejsce nie tylko dla fanów kąpieli słonecznych, ale również dla lubiących rozrywkę, wzdłuż plaży ciągną się bary, kluby, restauracje.
  2. Mar Bella- to z kolei wschodnia cześć barcelońskiego wybrzeża o długości około 500 m. Wiele osób przyjeżdza na plaże na rowerach, ponieważ w pobliżu biegnie ścieżka rowerowa. Plaża znana jest z organizowanego co roku festiwalu Circuit, który zrzesza osoby LGBT.
  3. Nova Icaria- centralne wybrzeże,dzielnica Sant Marti w pobliżu Portu Olimpijskiego, o długości około 400m. Na plaży moża znaleźć dodatkowe atrakcje jak np. stół do ping-ponga. Jest to najspokojniejsza plaża w Barcelonie.
  4. Castelldefels- plaża oddalona od Barcelony o około 20-30 minut, ma około 5 km długości i co zaskakujące jest bardzo często pusta. Należy jednak pamiętać o zabraniu prowiantu i napoju, gdyż nie ma tam sklepów czy barów.
  5. Ocata- plaża również leżąca poza Barceloną, około 20 minut pociągiem, piaszczysta rozległa plaża i podobnie jak jej poprzedniczka zadziwiająco pusta. Plaża polecana jest rodzinom z dziećmi- często organizowane są na plaży animacje i zajęcia dla najmłodszych.

Barcelona – baza noclegowa i wyżywienie.

Ze względu na wysoko rozwiniętą turystykę, w Barcelonie można znaleźć wiele hotelów w różnych standardach w zależności od tego ile chcemy na to przeznaczyć pieniędzy. Najlepiej rozeznanie zrobić samemu poprzez popularne strony internet -owe, które oferują nam możliwość zarezerwowania pokoju w danym hotel. Jeżeli chodzi o wyżywienie to jak zawsze będzie ono oferowane przez hotele, ale podczas pobytu w Barcelonie warto udać się do restauracji czy knajpy serwującej tradycyjne hiszpańskie i katalońskie potrawy czy napoje. Wyjątkowe, pełne tajemniczości i historii, romantyczne, przyciągające to tylko kilka określeń Barcelony. Hipnotyzująca swoim urokiem, idealne położenie, dobra pogoda, szeroko rozwinięta baza noclegowa i żywieniowa, ogromna ilość atrakcji, miejsc do zobaczenia, wyjątkowe smaki kuchni to wszystko sprawia, że drugie co do wielkości miasto w Hiszpanii to miejsce numer 1 w rankingu tych, które należy zobaczyć w zachodniej Europie.

 

Share: